Korzyści z korzystania z Memsource

Współcześni tłumacze mają do wyboru szeroki wachlarz narzędzi. Choć tłumaczenie maszynowe jest bardzo rozbudowane, każdy wie, że wciąż brakuje mu wielu możliwości. W tym miejscu z pomocą przychodzą narzędzia CAT. Podczas gdy większość z nich to samodzielne aplikacje dla systemu Windows, rośnie liczba aplikacji, które są oparte wyłącznie na przeglądarce internetowej. Jedną z nich jest Memsource i może ona naprawdę zaskoczyć. Jakie są więc korzyści z korzystania z tej aplikacji?

Czysta szybkość

Podczas gdy większość aplikacji tego typu jest raczej powolna, ta jest niezwykle szybka. Operacje na plikach i ich wyświetlanie działa niezwykle szybko, nawet te duże. Kto by pomyślał, że aplikacje webowe będą kiedykolwiek przewyższać aplikacje samodzielne? Co więcej, proces tłumaczenia jest zautomatyzowany, jeśli chodzi o przeskakiwanie przez segmenty. Do tego dochodzi jeszcze kwestia aktualizacji i operacji wyszukiwania, które w tym przypadku odbywają się w tle, co oznacza, że czas oczekiwania jest naprawdę krótki. To właśnie oznacza inteligentne programowanie i projektowanie.

Przejrzysty interfejs

Jest jeden poważny problem z samodzielnymi aplikacjami CAT, a jest nim fakt, że w miarę rozwoju stają się one coraz bardziej skomplikowane i pełne funkcji. Niestety, niektóre z tych funkcji nie przydają się na dłuższą metę. Dodatkowo, te przydatne stają się przesłonięte przez skomplikowany system skrótów i podmenu. Memsource natomiast skupia się na podstawowych funkcjonalnościach, takich, z których wszyscy tłumacze korzystają na co dzień. Trywialnym przykładem jest wyszukiwanie lub stosowanie filtrów, które uruchamiają się automatycznie, bez konieczności naciskania wielu przycisków. Wreszcie, projekt graficzny jest czysty i łatwy dla oczu, bez żywych kolorów i niepotrzebnego przewijania.

Memsource

Najlepsze funkcje

Dwie najlepsze funkcje to filtry i zarządzanie tagami. Ten pierwszy jest niezwykle potężny i może być łatwo włączony do Twojej pracy. Nawet bardzo długie projekty mogą być ukończone niezwykle szybko. Drugą ogromną zaletą jest użycie tagów, które zawsze były dość bolesne w tradycyjnych narzędziach CAT. Memsource fantastycznie radzi sobie z zarządzaniem tagami. Usuwanie i wstawianie tagów to tylko jedno naciśnięcie przycisku.

Jest łatwy do opanowania, a przy tym naprawdę wszechstronny

Przede wszystkim jego największą zaletą jest fakt, że nie próbuje naśladować konkurencji. Ma własną logikę, własną filozofię i własny sposób działania. Z tego powodu jest niezwykle łatwy do opanowania nawet dla nowicjuszy. A mimo to jest równie potężny jak konkurencja, posiada pamięć tłumaczeń, glosariusze, wyszukiwarki, filtry i tagi, a także sugestie tłumaczeń, by wymienić tylko kilka z nich. Wreszcie, jest to samodzielna aplikacja, która nie potrzebuje dodatkowych wtyczek i dodatkowych aplikacji, aby być kompletna. Może być używany jako potężne, samodzielne narzędzie.

Czy powinieneś go używać?

Jeśli cenisz sobie proste, ale potężne narzędzie do tłumaczenia i nie chcesz polegać na zaawansowanych narzędziach CAT, odpowiedź brzmi: tak. Memsource spełnia niemal wszystkie wymagania, a przy tym jest łatwy do opanowania i bezproblemowy w obsłudze, zwłaszcza w przypadku projektów, w których zespół tłumaczy i korektorów pracuje ze wspólnymi glosariuszami i pamięcią tłumaczeniową.

Zobacz również