Poradnik

4 rzeczy, które freelancer powinien zrobić przed urlopem

Jedną z wielu korzyści płynących z bycia freelancerem jest swoboda, jaką to daje. Jednakże, w tym czy innym momencie, większość freelancerów wpada w pułapkę przepracowania i nie czuje się na siłach, aby wziąć urlop. Liczne korzyści z podejmowania czasu wolnego zostały dobrze udokumentowane: relaks, łączenie się z rodziną, i dając sobie, że tak bardzo potrzebne psychicznego przerwy. Jeśli chcesz wyjechać na wakacje, ale nie wiesz od czego zacząć, spróbuj wykonać te cztery kroki.

  • Planuj z wyprzedzeniem

Planowanie wakacji to nie tylko rezerwacja biletów i zakwaterowania, to także przygotowanie Twojego freelancerskiego biznesu do przetrwania Twojej nieobecności. Pierwszym krokiem, który musisz wykonać jest określenie dni urlopu.

Jak długo Cię nie będzie? Kiedy te dni są zarezerwowane, wszystko inne może się kręcić.
 

Następnie musisz zdecydować, czy zamierzasz całkowicie wstrzymać działalność, czy skorzystać z pomocy.

Niektórzy freelancerzy działają całkowicie solo, co oznacza, że trzeba będzie wstrzymać wszystkie projekty i klientów. Inni freelancerzy mogą mieć wykonawców, którzy pracują dla nich lub sieci, które mogą odwołać się do pomocy. Jeśli zdecydujesz się korzystać z wykonawców lub kolegów, aby utrzymać swój biznes dzieje, upewnij się, że są one wiarygodne i że ich praca jest taka sama jakość jak własne. Dodatkowo, należy skontaktować się z nimi z dużym wyprzedzeniem, aby sprawdzić ich dostępność i obciążenie pracą.

Wskazówka: Zbuduj społeczność freelancerów, którym możesz zaufać poprzez odpowiedzi KudoZ, forum społeczności, grupę na Facebooku - lub używaj katalogów jak firma oferująca usługi językowe.
 

Wreszcie, musisz zdecydować, czy zamierzasz być podłączony do biznesu podczas swojej nieobecności, czy nie. Spróbuj pozostać unplugged; jest to czas na relaks, a twój telefon dinging stale nie pozwoli, że.

Jeśli jednak bierzesz przedłużony urlop, na którym musisz się przynajmniej zameldować, zaplanuj, w jakie dni lub godziny będziesz pracować (nie pracuj więcej niż te) i jak zamierzasz zabrać ze sobą swój sprzęt.
 

  • Zaplanuj czas przed i po

Następnym krokiem jest planowanie harmonogramu. W tygodniach poprzedzających wakacje zalecamy zaplanowanie dodatkowej pracy, aby zrównoważyć to, czego będzie brakować, aby ułatwić sobie życie po powrocie.
 

Zaplanuj tajne dni pracy przed i po podróży. Jeśli Twój urlop zaczyna się10-tego, a kończy25-tego, powiedz wszystkim, że zaczyna się9-tego, a kończy28-tego. To da Ci jeden cały dzień na dopięcie luźnych końcówek i uporządkowanie spraw osobistych przed wyjazdem, a także dwa do trzech dni po podróży na uporządkowanie swojego życia i biznesu.

Jeden z tajnych dni pracy po podróży powinieneś spędzić na odpoczynku od podróży, rozpakowywaniu się i reorganizacji swojego życia osobistego. Pozostałe jeden do dwóch dni są tajne dni pracy; to jest, gdy jesteś technicznie w biurze, ale klienci nie wiedzą! Możesz ponownie zapoznać się z projektami, zająć się drobnymi prośbami i odpowiadać na e-maile (tylko nie wysyłaj ich, dopóki nie wrócisz oficjalnie!).
 

  • Komunikuj się z klientami

Trzeci krok, aby przygotować się do wakacji obejmuje komunikację z klientami. Byłoby najlepiej, gdybyś zaczął od wysłania im e-maila z zarysem daty podróży (nie zapomnij uwzględnić dni przed i po). W tym mailu powinieneś określić jasne oczekiwania, czego mogą od Ciebie oczekiwać, w tym:

  1. Czy podejmiesz się dodatkowej pracy przed podróżą
  2. Jeśli będziesz miał pomoc (upewnij się, aby przedstawić je), podczas gdy jesteś daleko
  3. W jaki sposób będziesz się komunikować (lub nie) podczas wyjazdu
  4. Jak poradzisz sobie z powrotem po powrocie i wznowieniem ich projektów.

Następnie należy wysłać e-mail z przypomnieniem na dwa tygodnie przed podróżą, przypominając im o wszystkim, co powyżej. Powinien to być również Twój ostatni email z wezwaniem; jeśli potrzebują czegoś przed wyjazdem, to jest to ich ostatnia szansa.

Na koniec wyślij ostateczne przypomnienie, że jesteś oficjalnie poza biurem i kiedy wrócisz. Pamiętaj, aby włączyć automatyczne powiadomienia o "wyjeździe" na wypadek, gdyby ktoś przegapił te wszystkie notatki.
 

  • Odpuść i baw się dobrze!

Ważne jest, aby cofnąć się i cieszyć się wakacjami. Świat się nie skończy, jeśli nie odpowiesz na ten e-mail (zwłaszcza jeśli powiedziałeś, że nie zamierzasz) To jest twój czas, aby się zrelaksować, odmłodzić i pamiętać, że wybrałeś, aby stać się freelancer, aby móc cieszyć się wszystkimi przyjemnościami, które życie ma do zaoferowania.

Więcej informacji na: http://lingua-projekt.pl

Zobacz również