Poradnik

Strategie wyróżniania się na stronach internetowych dla freelancerów

Istnieją miliony freelancerów i ponad 1 milion zarejestrowanych, prawdopodobnie z tysiącami w twoich parach językowych; jak możesz konkurować? Jedną z najlepszych metod skutecznych freelancerów, aby stworzyć opłacalny biznes jest stworzenie wyróżniającego się profilu na stronach dla freelancerów.

Jak oni to robią? Oto kilka strategii, które pozwolą Ci wyróżnić się z tłumu.

Pełny profil

Jeśli chodzi o tworzenie wyróżniający się profil na stronach internetowych freelancerów, takich jak LinkedIn, Upwork, Twój profil musi być najpierw kompletny. Użyj aktualnego, profesjonalnego zdjęcia tylko Ciebie patrząc w aparat. Stamtąd, zobaczysz, aby wypełnić treści. Twoje cele są adresy pytania klienci chcą odpowiedzi na, podkreślić słowa kluczowe, i pobyt na marki z siebie i swojej firmy.
 

Dlaczego Ty?

Wypełniając swój profil, musisz sprawić, aby klient zrozumiał, dlaczego jesteś odpowiednią osobą do tej pracy. Istotne jest, aby podkreślić, dlaczego stoisz ponad tłumem, co czyni cię innym niż każdy inny kandydat. Chcesz również wspomnieć o swoich osiągnięciach w karierze. Dla obu, użyj przykładów, a jeśli dotyczy to Twojej pracy, użyj liczb lub metryk, aby cię poprzeć.

Przykładem może być, "I przetłumaczył menu restauracji, która spowodowała 10% wzrost przychodów brutto."

Wystarczy pamiętać, że nawet jeśli piszesz o sobie, chcesz pochylić wszystko, aby pokazać, jak można skorzystać z klienta.
 

Bądź prostolinijny, nie nudny

Podczas tworzenia treści dla swojego profilu, chcesz pisać w prosty, ale nie nudny sposób.

Po pierwsze, pozbądź się bzdur. Używaj tylko języka, który bezpośrednio wyjaśnia, co robisz.

Po drugie, bądź unikalny. Nie używaj tych samych cech, takich jak "szybki uczeń" czy "zorientowany na szczegóły", co wszyscy inni.

Po trzecie, miej przykuwający uwagę tytuł lub tagline. Najlepiej gdybyś miał jakiś haczyk, a Twój tytuł jest pierwszą rzeczą, którą zobaczy klient oprócz Twojego zdjęcia. Nie pisz po prostu "tłumacz" w swoim bio lub jako swój tagline, ale coś interesującego jak "Ekspert Tłumacz Gotowy Rozkręcić Twój Biznes" lub "Ekspert Muzyki Hip Hop".
 

Ucz się od innych

Jedną z najlepszych strategii, jakie możesz zastosować, jest uczenie się od innych. Zbadaj najwyżej oceniane lub najbardziej udane profile freelancerów w Twojej dziedzinie i naśladuj to, co robią (naśladuj, NIE KOPIUJ).

Zasadniczo, można użyć ich profil jako szablon i zmodyfikować go do własnych treści. Można również dowiedzieć się, co NIE robić z profili freelancerów, które nie są udane.


 

Wykorzystaj swoje recenzje

Na koniec, wykorzystaj swoje recenzje na swoją korzyść. Ludzie często ufają opiniom o Twojej pracy bardziej niż Twoim własnym. Jeśli jesteś nowy, zaoferuj darmową pracę dla przyjaciół i rodziny w zamian za pozytywne opinie. Po zdobyciu kilku recenzji klientów, zintegruj je z Twoim profilem, jeśli platforma jeszcze tego nie robi. Oferuje obszary opinii na profilach osobistych (chęć ponownej pracy), a firmy mogą otrzymywać recenzje (prawdopodobieństwo ponownej pracy dla danego outsourcera) na Niebieskiej Tablicy.

 

Wyróżnij się

Jeśli szukasz, aby Twój profil wyróżniał się na, sugeruję, abyś przeczytał ten przewodnik do aktualizacji swojego profilu. To strona dla freelancerów zaprojektowana specjalnie dla tłumaczy pisemnych i ustnych, aby połączyć się z klientami na całym świecie przy użyciu naszego najlepszego oprogramowania i zasobów.
 

Zobacz również