Poradnik

8 wskazówek dotyczących zdjęć profilowych freelancerów

Jeśli jesteś freelancerem, musisz wybrać zdjęcie profilowe freelancera. Jest to poważna decyzja, ponieważ jest to jeden z głównych czynników przyciągających do Twojego profilu freelancera. Twoje zdjęcie musi wzbudzać zaufanie i profesjonalizm, aby przyciągnąć wysokiej jakości klientów.

Oto 8 wskazówek dotyczących zdjęć profilowych freelancerów, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

  • Skup się na sobie

Po pierwsze i najważniejsze, chcesz, aby Twoje zdjęcie profilowe freelancer być z tobą sam. Żadnych kolegów z zespołu, żadnych przyjaciół, żadnych zwierząt i żadnego bałaganu dostępu nie powinno być na zdjęciu z tobą. Twoje zdjęcie powinno pokazywać od tuż pod obojczykami do kilku centymetrów nad głową. Co najważniejsze, pamiętaj, aby patrzeć w stronę aparatu i uśmiechać się.

  • Najnowsza strona

Tak, to zdjęcie jest wszystko o tobie ... obecnie! Chcesz zamieścić zdjęcie tego, jak wyglądasz teraz, a nie zdjęcie sprzed 15 lat. Możesz uciec z posiadania zdjęcia sprzed kilku lat, jeśli nie przeszedłeś drastycznych zmian w wyglądzie. Jeśli jednak ściąłeś/wydepilowałeś włosy, kupiłeś okulary, straciłeś/zyskałeś dużo na wadze lub po prostu stałeś się dojrzalej wyglądającą osobą, nadszedł czas, aby zaktualizować zdjęcie profilowe.
 

  • Wysoka rozdzielczość

Kiedy publikujesz zdjęcie profilowe freelancera, musisz mieć je w wysokiej rozdzielczości. Nie zamieszczaj rozmazane lub pikselowane zdjęcie, ale poświęć czas, aby utworzyć lub zapłacić za zdjęcie w wysokiej rozdzielczości. Jeśli nie masz zdjęcia profilowego freelancera, które spełnia powyższe wymagania, może to być czas, aby zrobić inny. Jeśli tak jest, upewnij się, że stosujesz się do wskazówek 4-8 podczas robienia zdjęcia.
 

  • Bez selfie

Podczas gdy świat zawodowy stale się rozwija, selfies są niedopuszczalne! Twoje zdjęcie profilowe powinno być zrobione przez kogoś innego (najlepiej profesjonalistę). Nie zamieszczaj selfie!


 

  • Naturalne światło

Ostre światło może negatywnie wpłynąć na Twoje zdjęcie profilowe. Jeśli to możliwe, chcesz zrobić zdjęcie swojej uśmiechniętej twarzy w naturalnym świetle. Najlepszym miejscem na zrobienie takiego zdjęcia jest zacienione miejsce na zewnątrz w słoneczny dzień!

 

  • Proste tło

Robiąc zdjęcie profilowe, chcesz, aby centrum uwagi było na Tobie, a nie na tle. Unikaj robienia zdjęć na zagraconym biurku lub z szaloną tapetą. Najlepszą opcją będzie znalezienie gładkiej ściany lub prostego tła na zewnątrz.


 

  • Profesjonalny strój

Twój strój powinien odzwierciedlać Twoją firmę, dlatego unikaj topów na ramiączkach i hawajskich koszul. Jeśli masz firmowy t-shirt, nie krępuj się go założyć. W przeciwnym razie, załóż to, co zwykle nosisz na spotkania w pracy. Dla większości, to będzie profesjonalny strój (mężczyźni powinni mieć koszulę z kołnierzykiem). Dla najlepszego zdjęcia profilowego freelancer, nosić stałe kolory, które kontrastują ładnie z tłem.
 

  • Bądź konsekwentny

Teraz, gdy w końcu masz idealne zdjęcie profilowe freelancera, nadszedł czas, aby go opublikować! Powinieneś być konsekwentny ze swoim zdjęciem i używać tego samego, aby budować zaufanie na wszystkich platformach. Robiąc to, zrobisz to znacznie łatwiejsze dla klientów, aby znaleźć cię, bez względu na to, co platforma używają.
 

Teraz, gdy już wiesz, jak wybrać idealne zdjęcie profilowe freelancera, możesz dostosować swoje zdjęcie. Maksymalny rozmiar dla zdjęć profilowych został ostatnio zwiększony, więc użyj tego idealnego zdjęcia. Poprzez maksymalne wykorzystanie swojego zdjęcia, będziesz miał więcej klientów w krótkim czasie!
 

Czytaj więcej na: http://rulang.pl

Zobacz również