Tłumaczenia

Jak na nowo odkryć motywację do pracy w wolnym zawodzie tłumacza

Każdy freelancer przeżywa wzloty i upadki poziomu motywacji od czasu do czasu. Kiedy zdobywasz nowego klienta lub kończysz dużą pracę i masz satysfakcję z wysłania pokaźnej faktury, to zazwyczaj jest to dobry dzień. I odwrotnie, kiedy klient w połowie pracy zupełnie się nie odzywa, a Ty masz zaległe zapytania lub nie dotrzymujesz terminu, do którego wiernie obiecał zapłacić, może to mieć negatywny wpływ na Twój poziom motywacji. Takie wahania są naturalną częścią życia freelancera. Ale co zrobić, jeśli twoja motywacja spadła i nie możesz jej odzyskać? Dlaczego poczucie motywacji jest tak ważne? Kiedy czujesz się zmotywowany i zainspirowany do pracy, możesz pracować ciężej i szybciej, osiągać lepsze wyniki - i nadal czuć się szczęśliwym pod koniec dnia.
 
Motywacja jest o wiele ważniejsza dla freelancerów niż dla pracowników firm. Kiedy ktoś inny jest szefem, dostajesz wynagrodzenie niezależnie od tego, jak bardzo czujesz się zmotywowany. Kiedy jesteś swoim własnym szefem, twój poziom motywacji może bezpośrednio wpływać na to, ile możesz zapłacić swoim klientom. Brnięcie przez dzień w ślimaczym tempie, ponieważ nie czujesz się na siłach, oznacza, że będziesz pracować wolniej i będziesz w stanie wystawić mniejszy rachunek. W związku z tym, poczucie motywacji jest niezwykle ważne, gdy pracujesz jako freelancer. Przyczyny utraty motywacji Wiele czynników może spowodować utratę motywacji. Różnią się one w zależności od osoby.
 
Dla niektórych, nudna szarość i deszcz zimowych miesięcy mogą być przytłaczające i demotywujące po tym, jak miną emocje związane z Bożym Narodzeniem. Dla innych podjęcie zbyt dużej ilości pracy może podnieść poziom stresu do tego stopnia, że pojawi się brak motywacji. Tymczasem dla niektórych to wydarzenia w życiu osobistym mogą powodować utratę motywacji w pracy. Jeśli nie czujesz się zmotywowany do pracy, ważne jest, aby dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje.
 
freelancer
Zidentyfikowanie przyczyny braku motywacji pomoże opracować strategię radzenia sobie z tym problemem - musisz wiedzieć, co jest nie tak, aby wiedzieć, co zmienić. Pomysły na ponowne odnalezienie motywacji Jeśli chcesz ożywić swoje zainteresowanie pracą freelancera, niektóre lub wszystkie z poniższych pomysłów mogą okazać się pomocne. Naucz się nowej umiejętności Kiedy ostatnio nauczyłeś się czegoś nowego? Podczas pracy freelancera łatwo wpaść w rutynę podejmowania tego samego rodzaju pracy za tę samą stawkę wynagrodzenia. Dlaczego nie odświeżyć swojej kariery ucząc się czegoś innego? W dzisiejszych czasach jest tak duże zapotrzebowanie na usługi takie jak tłumaczenie wideo, że kurs znakowania czasem i tworzenia napisów może podnieść poziom twojej energii i zwiększyć stan konta. Jeśli tłumaczenia wideo nie przypadną Ci do gustu, co powiesz na tłumaczenia marketingowe lub tłumaczenia patentów? Cokolwiek wybierzesz, nowy kierunek może być świetnym sposobem na ponowne zakochanie się w karierze, która kiedyś cię inspirowała. Wprowadź zmiany w swoim życiu osobistym Jeśli czujesz się zestresowany pracą lub sprawami, które dzieją się w twoim życiu osobistym, istnieją kroki, które możesz podjąć, aby zrównoważyć te rzeczy. Dlaczego by nie pomedytować lub spróbować jogi czy pilatesu, które pomogą Ci przywrócić wewnętrzny spokój? Sprzątanie, sortowanie i przemeblowanie w domu może również pomóc w wywołaniu uczucia rozpoczęcia od nowa, co może zwiększyć poziom motywacji w życiu zawodowym i osobistym. Wyznacz sobie jakieś cele Wyznaczanie celów może być również świetnym motywatorem.
 
Jako freelancer, nie będziesz miał szefa, który wyznaczy Ci cele, więc musisz być proaktywny i wymyślić je samemu. Co powiesz na wyznaczenie sobie celu w postaci miesięcznego dochodu, który będzie wzrastał każdego miesiąca? Co powiesz na zadanie znalezienia dwóch nowych klientów w ciągu najbliższych dwóch miesięcy? Albo uaktualnienie systemu fakturowania i płatności? Niezależnie od tego, jakie cele zdecydujesz się wyznaczyć, zadbaj o równowagę między celami krótko- i długoterminowymi, tak abyś mógł skorzystać z szybkiego poczucia osiągnięcia celu, jak również z poczucia, że do czegoś dążysz. Podaruj sobie Kiedy pracujesz w firmie, przysmaki mogą przybierać różne formy, od lunchów zespołowych po babeczki z okazji urodzin kolegów. Jeśli czujesz się pod presją i jesteś zdemotywowany, pracując na własną rękę, może nadszedł czas, aby zafundować sobie coś miłego. W ten sposób nagrodzisz się za swoją ciężką pracę i przypomnisz sobie o jej wartości. Wyjdź z domu i nawiąż kontakty Rodzina, przyjaciele, a nawet zupełnie obcy ludzie są w stanie pomóc Ci zmotywować Cię do działania, jeśli tylko poprosisz ich o wsparcie. Jeśli nie masz ochoty dzielić się tym z najbliższymi lub nie rozumieją oni, z jakimi obciążeniami i stresem zmagają się freelancerzy, nawiązywanie kontaktów na profesjonalnych stronach, takich jak LinkedIn, może otworzyć przed tobą świat wsparcia. W końcu jest tam mnóstwo innych freelancerów, którzy przeszli przez kryzys zaufania i stracili motywację. Otrzymywanie empatycznego wsparcia od innych może wiele pomóc w ponownym odkryciu swojego mojo, więc dlaczego nie dołączyć do jakiejś grupy freelancerów na Facebooku, aby pobudzić swoją motywację? Ostatnie przemyślenia Czy w przeszłości zmagałeś się z motywacją? Co sprawiło, że wróciłeś na właściwe tory? 
 

Zobacz również