Poradnik

Tłumacze Plus część 1: Koty pijące kawę?

Dzisiaj porozmawiamy o... kotach pijących kawę!

No, nie do końca. Może później. Jestem ciekawa, jak ten mały facet sięga do filiżanki, czy bierze ją z cukrem.

Chciałem powiedzieć, że porozmawiamy o narzędziu CAT, które jest dołączone do członkostwa, o nazwie CafeTran Espresso.

Po pierwsze, trochę podstaw o narzędziach CAT dla tych, którzy mogą nie być wtajemniczeni. Oprogramowanie CAT (Computer-Aided Translation) to programy, których tłumacze używają do tworzenia swoich tłumaczeń. Narzędzia CAT mogą wykorzystywać i generować pamięci tłumaczeniowe (TM), z których tłumacz korzysta w celu zwiększenia wydajności i jakości tłumaczenia. Ponad 90% tłumaczy korzysta z narzędzi CAT. Spośród tych, którzy korzystają z narzędzi CAT, około 80% używa więcej niż jednego narzędzia. Jeśli zastanawiasz się, z jakich narzędzi CAT najczęściej korzystają tłumacze, ten artykuł może być pomocny.

Jeśli szukasz narzędzia CAT, otrzymasz je za darmo w ramach abonamentu Plus: CafeTran Espresso. Najnowsza wersja CafeTran Espresso, Acua, została wydana w tym roku.

Nawet jeśli nie szukasz obecnie nowego narzędzia CAT, jest to dobra okazja do przetestowania czegoś innego, aby zobaczyć jak wypada w porównaniu do narzędzi, których obecnie używasz i dodać je do swojego arsenału, jeśli się sprawdzi.

CafeTran posiada wszystkie funkcje, których można oczekiwać od narzędzia CAT, i być może niektóre, których byś nie oczekiwał! Jest kompatybilny z plikami dla Tradosa, memoQ, Wordfasta i innych głównych narzędzi CAT. Integruje się również z usługami  - możesz mieć oko na oferty pracy lub uzyskać pomoc semestralną KudoZ bezpośrednio ze swojego narzędzia CAT.

Wsparcie dla CafeTran pochodzi od samego twórcy oprogramowania, jak również z obszernej bazy wiedzy dla tych, którzy dopiero zaczynają, a także z grupy CafeTran, złożonej z użytkowników pomagających sobie nawzajem, a także kierujących rozwojem funkcji.

 

Zobacz również