5 sposobów na przetłumaczenie strony internetowej

Przeglądając Internet często natrafiamy na strony, które wydają się niezrozumiałe, bo są napisane w obcych językach. Dzieje się tak cały czas, zwłaszcza jeśli wchodzimy na strony międzynarodowe lub zagraniczne z powodu naszych podróży po świecie lub zainteresowania danym zespołem muzycznym czy drużyną sportową. W dzisiejszych czasach nie musisz się martwić o bariery językowe. Istnieje kilka opcji, które pozwalają użytkownikom tłumaczyć całe strony internetowe całkowicie za darmo. Najlepszymi narzędziami do radzenia sobie z zagranicznymi stronami internetowymi są Google Translate, przeglądarka Google Chrome, Bing Translator oraz dodatki do przeglądarki Firefox.

1. Poszukaj przycisków przełączających

Zanim zaczniesz komplikować sprawę, poszukaj specjalnych przycisków, które często są zainstalowane na popularnych stronach internetowych. Pozwalają one użytkownikom na przełączenie języka z obcego na angielski lub rodzimy. Ponieważ język angielski stał się językiem międzynarodowym, większość stron internetowych posiada taką opcję i nie ma potrzeby korzystania z narzędzi firm trzecich do tłumaczenia stron. Oczywiście - jeśli masz taką możliwość, wybierz język, z którym jesteś najbardziej oswojony.

2. Google Translate

 1. Wejdź na stronę http://translate.google.com/.
 2. Skopiuj adres URL strony, którą chcesz przetłumaczyć i wklej go w lewym polu tekstowym.
 3. Jeśli nie dzieje się to automatycznie, ustaw język oryginału. Kliknij na ustawienia po prawej stronie, aby wybrać język docelowy. Chcesz czytać arabskie lub chińskie tłumaczenie? Musisz je skonfigurować!
 4. Kliknij na przycisk "Tłumacz". Najpopularniejsze narzędzie tego typu przetłumaczy całą stronę na pożądany język.

3. Przeglądarka Google Chrome

 1. Uruchom przeglądarkę Chrome i wejdź na problematyczną stronę. Chrome powinien wykryć strony internetowe napisane w innym języku niż domyślny. Pozwala to użytkownikom na przeniesienie całości na język ojczysty za pomocą jednego kliknięcia.
 2. Wybierz opcję Tłumacz. Znajdziesz ją w prawym górnym rogu, nieco poniżej paska adresu. Przeglądarka Google w ciągu kilku sekund przetłumaczy stronę na Twój domyślny język.

przetłumaczyć stronę internetową

4. Translator Bing

 1. Otwórz narzędzie Microsoftu, wchodząc na stronę http://bing.com/translator/.
 2. Skopiuj i wklej interesujący cię adres URL, wydając komendy CTRL+C i CTRL+V (adres strony powinien znaleźć się w lewym polu tekstowym).
 3. Wybierz język docelowy (angielski, norweski, polski, dowolny), korzystając z rozwijanego menu po prawej stronie.
 4. Kliknij przycisk Tłumacz i poczekaj na wynik.

5. Dodatki do przeglądarki Firefox

 1. Uruchom przeglądarkę Mozilla Firefox.
 2. Kliknij na przycisk Narzędzia, a następnie wybierz Dodatki. Ostatnie okno powinno otworzyć się w nowej karcie.
 3. Wybierz opcję Pobierz dodatki (jest to opcja w lewym okienku). W polu wyszukiwania wpisz "translate language" lub "translate websites". Na ekranie powinna wyświetlić się cała lista dostępnych dodatków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o niektórych z nich, po prostu kliknij przycisk Więcej. Rozważ skorzystanie z Google Translator, Fast Translation lub Translate This.
 4. Zainstaluj wybrany dodatek do swojej przeglądarki Firefox, postępując zgodnie z instrukcjami. Po wykonaniu tej czynności w górnej części głównego okna pojawi się przycisk Tłumacz.
 5. Otwórz zagraniczną stronę internetową, wybierz opcję Tłumacz i sprawdź wyniki!

Zobacz również